2026-02-10 819Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 10 февраль куни Осиё инфратузилмавий инвестициялар банки президенти Цзоу Цзяи бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Москвада Ўзбекистоннинг Биринчи Президенти хотираси ёдга олинди
2026-01-30 1365Бугун Ўзбекистоннинг Россиядаги элчихонаси жамоаси, Москвадаги Савдо ваколатхонаси ва Миграция агентлиги ходимлари ватандошларимиз билан биргаликда Россия пойтахти марказидаги Ислом Каримов хиёбонига ташриф буюрди.
O‘zbekistonning Moskvadagi elchixonasida O‘zbekiston Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 34 yilligiga bag‘ishlangan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi
2026-01-14 582O‘zbekistonning Moskvadagi elchixonasida O‘zbekiston Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 34 yilligiga bag‘ishlangan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi. Tadbirda Rossiya Mudofaa vazirligi vakillari, akkreditatsiyadan o‘tgan xorijiy davlatlar harbiy attashelari, ekspert va jamoat arboblari, ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etdi.
Москвада Ўзбекистон ва Россия Омбудсманлари иштирокида ватандошларимиз дуч келаётган муаммолар таҳлил қилинди
2025-10-22 1324Ўзбекистон Олий Мажлиснинг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакили (омбудсман) Феруза Эшматова кеча амалий ташриф билан Россияга келди.