Ўзбекистон ва Қозоғистон етакчилари "Медеу" тоғ-чанғи кластерини бориб кўрдилар
2025-03-29 26Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаев "Медеу" тоғ-чанғи кластерига ташриф буюрдилар.
Янги Ўзбекистон дипломатияси: жадал ва самарали қадамлар
2025-03-28 72Ўтган йил жонажон Ватанимиз учун ниҳоятда баракали бўлди. Юртимиз ҳаётида юз бераётган беқиёс ва шиддатли ўзгаришлар, шаҳар ва қишлоқларимиз қиёфаси тобора обод ва гўзал бўлиб бораётганини ҳисобга олиб, 2024 йил ҳар томонлама самарали, хосиятли ва файзли бўлди, деб айтишга барча асосларимиз бор.
Ўзбекистон ва Қозоғистон Президентлари Олмаота шаҳрида норасмий учрашув ўтказади
2025-03-28 76Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаевнинг таклифига биноан 29 март куни олий даражадаги норасмий учрашув ўтказиш учун амалий ташриф билан Олмаота шаҳрида бўлади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Евроиттифоқ билан иқтисодий мулоқотни кенгайтириш муҳимлигини таъкидлади
2025-03-27 117Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 27 март куни Европа Иттифоқининг Ташқи ишлар ва хавфсизлик сиёсати бўйича олий вакили, Европа комиссияси вице-президенти Кая Каллас бошчилигидаги делегацияни қабул қилди. Амалий ҳамкорликни кенгайтириш ва бўлажак қўшма тадбирларга тайёргарлик кўриш масалалари кўриб чиқилди.
Йўл қурилиши лойиҳалари бўйича ҳисобот берилди
2025-03-27 125Давлатимиз раҳбарига автомобил йўллари қуриш лойиҳаларининг бориши тўғрисида ахборот берилди.
Энергия самарадорлигини ошириш тадбирлари бўйича ахборот берилди
2025-03-27 102Президент Шавкат Мирзиёев 26 март куни энергия ресурсларини иқтисод қилиш, истеъмол самарадорлигини ошириш ҳамда улардан оқилона фойдаланиш чора-тадбирлари бўйича йиғилиш ўтказди.