Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Осиё инфратузилмавий инвестициялар банки Бошқарувчилари кенгашининг тўққизинчи йиллик йиғилишидаги нутқи
2024-09-25 1496Ҳурматли Цзинь Лицюнь жаноблари!
Ҳурматли йиғилиш иштирокчилари!
Хонимлар ва жаноблар!
Сизларни Ўзбекистон заминида, кўҳна ва ҳамиша навқирон Самарқанд шаҳрида кўриб турганимдан бениҳоя хурсандман.
Осиё инфратузилмавий инвестициялар банки Бошқарувчилари кенгашининг йиллик йиғилиши минтақамизда илк бор ўтказилмоқда. Бу нуфузли анжуманнинг навбатдаги, тўққизинчи мажлиси учун айнан Ўзбекистон танланганини биз ўзаро ҳурмат ва ишончга асосланган ҳамкорлигимизнинг юксак намунаси, деб биламиз.
Хориждаги фуқароларимиз учун saylov.mfa.uz сайти ишга туширилди
2024-09-25 757Ўзбекистонда 27 октябрь куни бўлиб ўтадиган парламент сайловларига тайёргарлик кўриш мақсадида “saylov.mfa.uz” сайти ишга туширилди.
САЙЛОВЛАРНИ КУЗАТИШ УЧУН ХАЛҚАРО ТАШКИЛОТЛАРНИНГ ВАКИЛЛАРИ АККРЕДИТАЦИЯДАН ЎТКАЗИЛДИ
2024-09-24 876Жорий йил 23 сентябрь куни Марказий сайлов комиссиясининг хорижий давлатлар ва халқаро ташкилотларнинг кузатувчиларини аккредитациядан ўтказиш ҳамда тезкор ахборот бериш маркази фаолиятини ташкил этиш бўйича навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди.
ДЕПУТАТЛИККА НОМЗОДЛАР РЎЙХАТГА ОЛИНДИ ҲАМДА 22 СЕНТЯБРДАН САЙЛОВОЛДИ ТАШВИҚОТИГА СТАРТ БЕРИЛДИ
2024-09-20 810Марказий сайлов комиссиясининг жорий йил 20 сентябрь куни бўлиб ўтган мажлисида Қонунчилик палатаси депутатлигига сиёсий партиялар томонидан кўрсатилган номзодларни рўйхатга олиш ҳамда сайловда иштирок этаётган сиёсий партиялар ва депутатликка номзодларнинг сайловолди ташвиқотига оид масалалар кўриб чиқилди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Россия Федерацияси делегациясини қабул қилди
2024-09-18 1423Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 18 сентябрь куни Россия Федерацияси Ҳукумати Раисининг ўринбосари Виталий Савельев, Россия Президенти маслаҳатчиси Игорь Левитин ва "Российские железные дороги" компанияси бошқаруви раиси Олег Белозёровдан иборат делегацияни қабул қилди.
ОАВ ВАКИЛЛАРИ УЧУН ЯНГИ САЙЛОВ ҚОНУНЧИЛИГИ ҲАМДА “E-SAYLOV” АХБОРОТ ТИЗИМИНИ ТУШУНТИРИШГА ҚАРАТИЛГАН СЕМИНАР-ТРЕНИНГ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
2024-09-17 749Жорий йилнинг 13 сентябрь куни Марказий сайлов комиссияси ташаббуси билан “Янгиланган сайлов қонунчилигига кўра сайловларни ташкил этишнинг ўзига хос жиҳатлари ҳамда ОАВ вакилларининг иштироки масалалари” мавзусида семинар-тренинглар ташкил этилди. Унда республикамизда фаолият олиб борувчи оммавий ахборот воситаларининг 100га яқин вакиллари иштирок этди.
Ўзбекистон Президенти ва Германия Канцлери икки мамлакат ишбилармонлари билан учрашув ўтказдилар
2024-09-16 1161Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Германия Федерал Канцлери Олаф Шольц 16 сентябрь куни Самарқанд шаҳрида икки мамлакатнинг етакчи компания ва банклари вакиллари билан учрашув ўтказдилар.
2024-09-10 1205Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 10 сентябрь куни Россия Федерацияси Ҳукумати Раиси Михаил Мишустин бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Халқаро тўқимачилик ишлаб чиқарувчилари федерацияси ва Халқаро кийим-кечак федерациясининг қўшма конференцияси иштирокчиларига
2024-09-09 1007Ҳурматли конференция қатнашчилари!
Аввало, сиз, азизларни бугунги нуфузли анжуман – Халқаро тўқимачилик ишлаб чиқарувчилари федерацияси ва Халқаро кийим-кечак федерациясининг қўшма конференцияси очилиши билан чин қалбимдан самимий муборакбод этаман.
Ўзбекистон Марказий сайлов комиссияси сайлов бюллетенлари шаклини тасдиқлади
2024-09-05 1019Бугун Марказий сайлов комиссиясининг (МСК) навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди.