Toshkent shahrida “Ipak yo‘lida turizm” TXTY-2024 29-Toshkent xalqaro turizm yarmarkasi bo‘lib o‘tadi
2024-10-25 11172024-yilning 21-23-noyabr kunlari Toshkent shahrida “Ipak yo‘lida turizm” TXTY-2024 29-Toshkent xalqaro turizm yarmarkasi bo‘lib o‘tadi. Yarmarka tashkilotchilari – O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi, Turizm qo‘mitasi hamda “Milliy PR-markazi” DUK”. An’anaga ko‘ra, tadbirning bosh hamkori “Uzbekistan Airways ” milliy aviatashuvchisi bo‘lib, ko‘rgazmani yuqori saviyada tashkil etishda har tomonlama ko‘mak va yordam ko‘rsatmoqda. Bu yil Toshkent xalqaro turizm yarmarkasi ilk bor “CAEx” (Central Asian Expo Uzbekistan) xalqaro koʻrgazmalar markazida boʻlib oʻtadi.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг “БРИКС плюс” форматидаги саммитда сўзлаган нутқи
2024-10-24 1061Ҳурматли делегациялар раҳбарлари!
Россия Федерацияси Президенти ҳурматли Владимир Владимирович Путин Жанобларига анъанавий самимий қабул ва Шарқ ва Ғарб маданиятлари уйғунлашган ва минг йиллик тарихга эга бўлган қадимий Қозон шаҳрида тадбиримизни юксак даражада ташкил этгани учун билдирилган миннатдорлик сўзларига қўшиламан.
Ўзбекистон Президенти Татаристоннинг "Дўстлик" ордени билан тақдирланди
2024-10-23 1116Қозон шаҳрига ташриф доирасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни Татаристон Республикасининг давлат мукофоти - "Дўстлик" ордени билан тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
БРИКС саммити иштирокчиларини қутлаш маросими бўлиб ўтди
2024-10-23 926Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қозон шаҳридаги БРИКС саммитида иштирок этаётган делегациялар раҳбарларини қутлаш маросимида қатнашди.
Ўзбекистон Президенти Қозонга ташриф буюрди
2024-10-23 618Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев амалий ташриф билан Қозон шаҳрига келди.
Ўзбекистон халқига байрам табриги
2024-10-21 721Қадрли ватандошлар!
Сизларни, сизлар орқали бутун халқимизни, она тилимизнинг барча ихлосмандларини бугунги улуғ айём – Ўзбек тили байрами ҳамда ўзбек тилига давлат тили мақоми берилганининг 35 йиллиги билан чин қалбимдан муборакбод этаман.
ОММАВИЙ АХБОРОТ ВОСИТАЛАРИНИ АККРЕДИТАЦИЯ ҚИЛИШ ЖАРАЁНЛАРИ БОШЛАНДИ
2024-10-04 1971Сайловларнинг очиқлиги ва ошкоралигини таъминлашда оммавий ахборот воситалари муҳим ўрин тутади. Жумладан, улар орқали фуқаролар ўз сайлов ҳуқуқларини амалга ошириш, сайловда қатнашаётган турли сиёсий партиялар ва номзодларнинг сайловолди дастурларининг асосий йўналишларидан хабардор бўлиши ҳамда айни вақтда бунга ўз фикрларини билдириш имкониятига эга бўладилар.
Оммавий ахборот воситалари вакиллари сайловга тайёргарлик ишларини кузатиб бориш, уни ўтказишга доир барча тадбирларда қатнашиш учун Марказий сайлов комиссияси томонидан аккредитациядан ўтказилади.
UzTextileExpo Осень’24 вновь встретит байеров и специалистов для презентации осенне-зимних коллекций
2024-10-02 1722Буквально весной в Ташкенте с большим успехом прошла Международная выставка текстильной и модной индустрии «UzTextileExpo Весна'24». Она собрала под одной крышей 250 компаний и брендов из семи стран мира, включая национальные и коллективные стенды Республики Беларусь, Китая, России и Турции. В выставке приняли участие более 100 производителей Узбекистана, начиная от флагманов и хлопково-текстильных кластеров, заканчивая представителями малого бизнеса для полного удовлетворения запросов самых требовательных заказчиков. Выставку посетили более 8000 профессиональных посетителей, из них 916 официальных байеров из 38 стран мира. Переговоры на стендах шли до позднего вечера. Основная часть байеров пришлась на российские компании и бренды, частных закупщиков и известные торговые сети.
Ўзбекистон Республикасининг Россиядаги Элчихонаси хабари
2024-10-01 1786Россия Ички ишлар вазирлигининг Нижний Новгород вилояти бўйича бош бошқармасининг миграция масалалари бошқармаси маълумотига кўра, жорий йилнинг 1 октябридан ушбу вилоятга визасиз мамлакатлардан келган хорижий фуқароларга, шу жумладан Ўзбекистон фуқароларига, меҳнат патенти берилиши тўхтатиш чораси жорий этилди.
МАРКАЗИЙ САЙЛОВ КОМИССИЯСИДА ЕХҲТ ДИИҲБ ҲАМДА МДҲНИНГ САЙЛОВНИ КУЗАТИШ МИССИЯСИ ВАКИЛЛАРИ БИЛАН УЧРАШУВ БЎЛИБ ЎТДИ
2024-09-26 1792Жорий йил 25 сентябрь куни Марказий сайлов комиссиясида ЕХҲТ Демократик институтлар ва инсон ҳуқуқлари бўйича бюроси (ДИИҲБ) ҳамда Мустақил давлатлар ҳамдўстлигининг (МДҲ) Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси ва халқ депутатлари Кенгашлари депутатлари сайловларини кузатиш бўйича миссияси вакиллари иштирокида учрашувлар ташкил этилди.