Президент Шавкат Мирзиёевнинг Хитой – Қирғизистон – Ўзбекистон темир йўли қурилиши бошланишига бағишланган маросим иштирокчиларига мурожаати
2024-12-27 1253Ҳурматли анжуман иштирокчилари!
Аввало, сиз, азизларни Хитой – Қирғизистон – Ўзбекистон янги магистрал темир йўли қурилиши бошланиши билан чин қалбимдан самимий муборакбод этаман.
Ўзбекистон Президентининг Россияга амалий ташрифи якунланди
2024-12-26 1208Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Санкт-Петербург шаҳрига ташрифи доирасидаги тадбирлар якунланди.
Ўзбекистон Президенти ЕОИИ саммитида иштирок этди
2024-12-26 1254Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 26 декабрь куни Санкт-Петербург шаҳрида Олий Евроосиё иқтисодий кенгашининг навбатдаги йиғилишида кузатувчи мақомида иштирок этди.
Ўзбекистон Президенти МДҲ давлатлари раҳбарларининг норасмий учрашувида иштирок этди
2024-12-25 1045Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 25 декабрь куни Санкт-Петербург шаҳрида МДҲ давлатлари раҳбарларининг норасмий учрашувида иштирок этди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти амалий ташриф билан Россия Федерациясида бўлади
2024-12-24 639Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Россия Федерацияси Президенти Владимир Путиннинг таклифига биноан 25-26 декабрь кунлари бўлиб ўтадиган МДҲ ва ЕОИИ саммитларида иштирок этиш учун амалий ташриф билан Санкт-Петербург шаҳрида бўлади.
Ўзбекистон ва Россия етакчилари телефон орқали мулоқот қилдилар
2024-12-19 751Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 19 декабрь куни Россия Федерацияси Президенти Владимир Путин билан телефон орқали мулоқот қилди.
Ўзбекистон халқига байрам табриги
2024-12-07 1328Қадрли ватандошлар!
Аввало, ушбу қутлуғ айёмда сиз, азизларни, кўпмиллатли бутун халқимизни 8 декабрь – Ўзбекистон Республикаси Конституцияси куни билан чин қалбимдан самимий муборакбод этаман.
Москва шаҳрида Ўзбекистон Конституцияси қабул қилинганининг 32 йиллигига бағишланган давра суҳбати бўлиб ўтди
2024-12-07 2011Ўзбекистон элчихонасида мамлакатимиз Конституцияси қабул қилинганининг 32 йиллигига бағишланган давра суҳбати ташкил этилди.
“Ислом ҳамкорлик ташкилотига аъзо давлатларнинг барқарор ривожланиши учун атом энергиясидан тинчлик мақсадларида фойдаланиш истиқболлари: халқаро ва миллий тажриба” мавзусидаги халқаро конференция иштирокчиларига
2024-12-05 1012Ҳурматли анжуман иштирокчилари!
Хонимлар ва жаноблар!
Атом энергиясидан тинчлик мақсадларида фойдаланиш ва уни ривожлантиришнинг долзарб масалаларига бағишланган халқаро анжуманнинг барча қатнашчиларини чин қалбимдан самимий муборакбод этаман.