Россия Президенти Ўзбекистон Президентини Наврўз билан табриклади
2025-03-21 356Ўзбекистон Республикаси Президенти
Шавкат Мирзиёев Жаноби Олийларига
Ҳурматли Шавкат Миромонович!
Баҳор айёми Наврўз муносабати билан энг самимий табрикларимни қабул қилгайсиз.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Наврўз умумхалқ байрамига бағишланган тантанали маросимдаги нутқи
2025-03-21 297Ассалому алайкум, азиз ватандошлар!
Муҳтарам фахрийлар, қадрли ёшлар!
Мунис опа-сингиллар, ҳурматли меҳмонлар!
Сиз, азизларни, кўпмиллатли бутун халқимизни қадимий ва ҳамиша навқирон байрам – Наврўзи олам билан чин юракдан самимий муборакбод этаман.
Гелон – высокогорная жемчужина Узбекистана
2025-03-18 412Гелон – посёлок городского типа в Шахрисабзском районе Кашкадарьинской области, расположен на западном склоне Памиро-Алайских гор на высоте 2600 метров над уровнем моря. Это одно из самых высокогорных селений Узбекистана, находящееся в 80 километрах от города Шахрисабз и недалеко от границы с Таджикистаном. Добраться сюда можно по живописной, но сложной горной грунтовой дороге с серпантинами, что делает путешествие в эту местность особенно захватывающим.
Ўзбекистон Президенти Россия билан парламентлараро ҳамкорлик кенгайишини қўллаб-қувватлади
2025-03-14 653Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 14 март куни Россия Федерацияси Федерал Мажлиси Давлат Думаси Раиси Вячеслав Володинни қабул қилди. Ўзбекистон билан Россия ўртасидаги кенг қамровли стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларининг долзарб масалалари кўриб чиқилди.