O‘zbekiston Respublikasining fan va texnika, adabiyot, san’at va me’morchilik sohasidagi Davlat mukofotlarini berish to‘g‘risida
2022-12-12 516O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Miromonovich Mirziyoyevning O‘zbekiston qishloq xo‘jaligi xodimlariga tabrigi
2022-12-11 542Keyingi yillarda mamlakatimizda barcha soha va tarmoqlar qatori qishloq xo‘jaligida ham tub islohotlar amalga oshirilmoqda. Bu jarayonda inson qadri va manfaatlarini ta’minlash ustuvor vazifa sifatida birinchi o‘ringa qo‘yilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurori Nig‘matilla Yo‘ldoshevning “Konstitutsiyaviy islohot: maqsad sha’ni, qadr-qimmati va inson huquqlarini ta’minlash” sarlavhali maqolasi.
2022-12-11 5318 dekabr kuni O‘zbekistonda Konstitutsiya qabul qilinganining 30 yilligi nishonlandi. Asosiy qonun mustaqillik yillarida erishilgan muvaffaqiyatlar, marralarning mustahkam huquqiy poydevori bo‘lib xizmat qilmoqda. Aynan Konstitutsiyamizdan kelib chiqqan holda, Prezidentimiz rahnamoligida olti yil avval Harakatlar strategiyasi qabul qilinib, u bilan yangi O‘zbekistonni barpo etish bo‘yicha keng ko‘lamli islohotlar boshlandi.
Konstitusiyaviy komissiya raisi Akmal Saidovning “Yangilanayotgan Konstitusiya – chinakam xalq Konstitusiyasi, Yangi O‘zbekistonni barpo etishning huquqiy poydevori” mavzusidagi maqolasi
2022-12-09 1291Insoniyat tarixiga nazar tashlar ekanmiz, farovon jamiyat barpo etishni orzu qilgan, inson qadri aziz bo‘lgan adolatli davlat qurishni o‘z oldiga maqsad qilgan har qanday xalq davlat va huquq taraqqiyotining mashaqqatli va sharafli yo‘lini bosib o‘tganiga guvoh bo‘lamiz.
Moskvada O‘zbekiston Konstitutsiyasi qabul qilinganining 30 yilligi nishonlandi
2022-12-08 1324O‘zbekiston elchixonasida Konstitutsiya qabul qilinganining 30 yilligiga bag‘ishlangan davra suhbati bo‘lib o‘tdi
Moskvada “Do‘stlik” va “Xalqlar do‘stligi” davlat mukofotlarini topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
2022-12-07 707O‘zbekiston elchixonasida ikki davlat o‘rtasidagi hamkorlikka katta hissa qo‘shgan bir qator Rossiya davlat va jamoat arboblarini taqdirlash munosabati bilan tantanali qabul bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining xalqga bayram tabrigi
2022-12-07 515Dunyo miqyosida “Yangi O‘zbekiston” degan ibora paydo bo‘lib, Vatanimizning xalqaro maydondagi nufuzi va obro‘-e’tibori tobora ortib bormoqda.
Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi direktori Akmal Saidov bilan bo‘lajak Inson huquqlari bo‘yicha ta’lim bo‘yicha global forumga bag‘ishlangan “Demokratiklashtirish va inson huquqlari” jurnaliga intervyu (5-6 dekabr, Samarqand)
2022-12-05 612Akmal Saidov: Odamlar o'z huquqlarini bilishi va himoya qilishi kerak, ular himoya qilinishiga ishonch hosil qilishi kerak
«Inson huquqlari sohasida ta'lim» mavzusidagi Global forum Samarqand, 2022 yil 5-6 dekabr
2022-12-05 5322022 yil 5-6 dekabr' kunlari Samarqand shahrida «Inson huquqlari sohasida ta'lim» mavzusidagi Global forum bo‘lib o‘tadi. Ushbu nufuzli xalqaro anjumanni o‘tkazish tashabbusi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan Birlashgan Millatlar Tashkiloti Bosh Assambleyasining 76-sessiyasi va BMT Inson huquqlari bo‘yicha kengashining 46-sessiyasida ilgari surilgan.
Samarqandda “Made in Uzbekistan” milliy mahsulotlar koʻrgazmasi tashkil etildi
2022-12-02 489Joriy yilning 2-dekabr kuni Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vazirining oʻrinbosari – investitsiyalar va tashqi savdo vaziri Jamshid Xodjayev Rossiya Federatsiyasi Hukumati rahbari Mixail Mishustin boshchiligidagi Rossiya delegatsiyasiga hamrohlik qilayotgan hukumat aʼzolari tarkibida Samarqandda “Made in Uzbekistan” milliy mahsulotlar koʻrgazmasiga tashrif buyurdi.